Hassas ciltler genellikle kuru ve alerjik bir yapısı vardır, cilt sıcak ve soğuğu sevmez. Cilde yanlış yapılan uygulamalarla, cildi daha çok hassaslaştırır. Kolayca nem kaybeder ve sürekli kuruluk hassasiyet yaratarak pullanma, kızarıklık yaratabilir ve istenmeyen bir gerginlik hissine neden olur.Bu bakımda kullanılan ürünler tamamen hassasiyet giderici ve yatıştırıcı etkisi vardır, cilt nemlenir, kızarıklıklar yatıştırılır ve hassasiyeti minimum seviyeye indirerek rahatlatır.

ALTIN BAKIMI

Altın bakımı ile  cildinizde maksimum parlaklık verir, gerginleşme ve sıkılaşma sağlar. Altın, kolajen azalmalarını ve elastin bozulmalarını yavaşlatarak cildin sarkmasını önler. Cildin bazal katmanında hücre çoğalmasını tetikleyerek sağlıklı ve dayanıklı cilt hücrelerinin oluşmasını sağlar ve böylelikle ciltte sıkılaşma etkisi yaratır. İnce çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltır. Bu formül nemi içeride tutarak cildi daha pürüzsüz ve elastik bir görünüme kavuşmaya hazırlar. Aydınlatır ve canlandırır. Altının anti-enflamasyon özelliği ayrıca ciltteki enflamasyonun da azalmasını sağlayarak melanin salgılamasını yavaşlatır ve yaşlılık lekelerini azaltarak cildi aydınları ve canlandırır.
Serbest radikalleri yok eder. Altın cilde zarar veren serbest radikallerle savaşarak cildin erken yaşlanmasını önlemeye yardımcı olur. Altın bakımı ile cildinizde pırıl pırıl, ışıltılı bir görünüm sağlar.